Menu

Odlotowe Świebodzice

Piknik Lotniczy 2018 w Świebodzicach za nami. Dwudniowe wydarzenie na lotnisku gminnym ściągnęło wielu mieszkańców miasta i regionu.  W niedzielę przyjechały do Świebodzic piękne, zabytkowe auta z całego Dolnego Śląska. 

Odlotowe Świebodzice
Podczas obu piknikowych dni widzowie obserwowali widowiskowe pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, pokazy straży pożarnej; wystawę sprzętu lotniczego, modeli latających i wiele, wiele innych atrakcji. Miasto zapewniło bezpłatny transport na lotnisko komunikacją miejską.
 
- W takie dni, jak podczas pikniku, nasze lotnisku tętni życiem, energią, za co serdecznie dziękuję odwiedzającym. Ale pamiętajmy, że ten obiekt funkcjonuje na co dzień, korzystają z niego służby ratownictwa medycznego, pożarnicy; odbywają się tu szkolenia, kursy szybowcowe. Lotnisko w Świebodzicach spełnia swoją potrzebną funkcję – podkreśla burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.
 
W czasie pikniku obiekt otwiera „drzwi” szeroko, dzięki czemu można z bliska zobaczyć i poznać budowę szybowca, samolotu; wielką frajdę sprawiły pokazy modeli latających z Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej. Można się było przejechać ciężkim sprzętem opancerzonym, wsiąść do samochodu Straży Pożarnej. Wielki podziw budziły pokazy skoczków spadochronowych, którzy jak co roku wzięli udział w konkursie o Puchar Burmistrza Miasta.
 
Dla najmłodszych była bogata strefa zabaw z dmuchańcami, pływającymi łódkami, kulami wodnymi, itp. W niedzielę dodatkowej energii dodała plenerowa zumba. W hangarze oglądaliśmy wystawę zdjęć lotniczych Piotra Strzeleckiego członka TLŚ.

W niedzielę uwagę zwiedzających przyciągnęły zabytkowe auta, które już po raz drugi przyjechały do Świebodzic. Stylowe mercedesy, syrenki, warszawy, amerykańskie krążowniki szos, ale i odrestaurowane motocykle budziły prawdziwy zachwyt. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejsze auto i motocykl, zwyciężył uroczy, miętowy fiacik 500 z przyczepą kempingową, a wśród jednośladów najlepszy był motocykl milicyjny.
 
 

Podczas pikniku prowadzona była zbiórka na leczenie świebodziczanina Daniela Sadowskiego, zorganizowana przez przyjaciół rodziny. W akcję włączyła się grupa Angry Wolf z Wałbrzycha – motocykliści wozili chętnych za datki, wrzucone do puszek.
Dodatkową niespodzianką w niedzielę był występ sympatycznych Elektrogórali.opr. kat
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Serwis i sklep narciarski w Świebodzicach

History Hiking: Samolot Trzeciej Rzeszy i bezcenne depozyty. Co...

Droga Świdnica - Mokrzeszów już odblokowana i przejezdna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij