Czy w Wałbrzychu brakuje lekarzy?

Brakuje lekarzy i pielęgniarek w całym kraju. Czy sytuacja w Wałbrzychu jest równie dramatyczna czy też pacjenci nie mają się czego obawiać?

Problem braku personelu medycznego dotyka cały kraj. Wałbrzyski szpital nie jest na tym tle wyjątkiem, jednak sytuacja nie jest dramatyczna. Lekarze cały czas są poszukiwani.
 
- Staramy się zabezpieczyć to niezbędne minimum tak, aby nasi pacjenci czuli się bezpiecznie. Obecnie w naszym szpitalu poszukujemy lekarzy urologów, internistów, nefrologów i do dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a także anestezjologów – tłumaczy pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego Sylwia Grzondziel.
 
Żadnemu z oddziałów wałbrzyskiego szpitala nie grozi zamknięcie. Oddział detoksykacji ma jednak zostać przeniesiony do innego budynku. 
 
- Została przeprowadzona reorganizacja pracy oddziałów, ale nie są one zamykane tylko scalane np. do jednego budynku, żeby dyżury lekarskie mogły przebiegać sprawniej - wyjaśnia Sylwia Grzondziel – Oddział detoksykacji nadal funkcjonuje, łóżka zostały jednak przeniesione do innego budynku, gdzie lekarzowi łatwiej jest dyżurować.
 
Władze gminy Wałbrzych ciągle dbają o pozyskanie nowych lekarzy i pielęgniarek, między innymi oferując im mieszkania. 
 
-Jeżeli chodzi o zachęty dla lekarzy, to jest przede wszystkim praca w bardzo dobrej, wieloprofilowej jednostce, co dla lekarza jest bardzo ważne, bo może mieć styczność z wieloma specjalizacjami. Jest to także mieszkanie, ale także posiadanie przez szpital akredytacji Ministerstwa Zdrowia na wielu oddziałach co sprawia, że lekarze mogą prowadzić specjalizacje – mówi Sylwia Grzondziel. 
 
W tej chwili w  Specjalistycznym Szpitali im. dra Alfreda Sokołowskiego pracuje około 250 lekarzy i 550 pielęgniarek. Dyrekcja szpitala chciałaby zatrudnić jeszcze 10 do 20 lekarzy co pozwoliłoby na spokojniejszą pracę personelu. 
 
red
foto:walbrzych24.com
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno