Linia autobusowa Świdnica-Wałbrzych od 8 września
To już pewne. 8 września rusza linia autobusowa 31A z Wałbrzycha do Świdnicy przez Świebodzice. Przez pierwsze miesiące trwać będzie sondaż, po to, by wprowadzić ewentualne zmiany w rozkładzie.
 
Autobusy wyruszą z pl. Małgorzaty, przez ul. Zamenhofa, dwa przystanki w Słotwinie, Komorów i Mokrzeszów, cztery przystanki w Świebodzicach do Wałbrzycha. Tu linia ma przystanki na Szczawienku, przy skrzyżowaniu de Gaulle’a i Wrocławskiej, przy OBI, koło Politechniki, pod dworcem PKP Miasto oraz na ul. Wysockiego przy pl. Grunwaldzkim.
 
Odjazdy w pierwszym okresie zaplanowano na godzinę 4.40, 7.50, 12.40, 15.30 oraz 19.35. 
 
 
Bilet do Wałbrzycha ma kosztować 5,00 złotych, do Świebodzic 3,00 a miesięczny 120 złotych. Na linii będą honorowane wszystkie ulgi ustawowe, nie obowiązują ulgi gminne.
 
Bilety mają być dostępne w tradycyjnych punktach sprzedaży, w autobusie będzie można zapłacić za bilet w biletomacie kartą zbliżeniową, a bilety miesięczne można będzie kupić przez internet. 
 
- Oddajemy pasażerom tej linii wygodne autobusy, z dostępnością dla niepełnosprawnych i rodzin z wózkami - mówi Tomasz Kurzawa, prezes zarządu MPK Świdnica – Nie trzeba się martwić o bilet czy drobne, bo w autobusie opłaca się przejazd w nowoczesnym biletomacie z użyciem karty zbliżeniowej, nie trzeba też martwić się o to, za ile minut autobus przyjedzie, bo jego pozycja jest ustalana na podstawie GPS, a rzeczywiste czasy odjazdów można znaleźć w naszym mobilnym rozkładzie jazdy. Mam nadzieję, że nowa linia MPK Świdnica przypadnie do gustu mieszkańcom regionu i będzie alternatywą wobec oferty innych przewoźników.
 
Linia do Wałbrzycha przez Świebodzice to drugie komercyjne przedsięwzięcie świdnickiego przewoźnika. Pierwszym jest działająca już kolejne wakacje linia turystyczna nad Bałtyk, która cieszy się zainteresowaniem podróżnych.
 
red
foto:walbrzych24.com/użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno