Sędzia oskarżony o kradzieże w marketach

Do wałbrzyskiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia wobec sędziego Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu Roberta W.  Prokuratura zarzuca mu kradzieże sprzętu elektronicznego z marketów. 

Do kradzieży miało dojść w lutym 2017 roku -  do jednej w Wałbrzychu, do drugiej we Wrocławiu.  W Wałbrzychu wraz z żoną Robert W. miał ukraść drobny sprzęt elektroniczny (między innymi prndrive) na kwotę 2100 zł., w jednym z wrocławskich marketów wartość skradzionego sprzętu to 2400 zł. Na filmie ze sklepowego monitoringu widać jak sędzia nożykiem i obcążkami usuwa zabezpieczenia na towarach, sprzęt chowa do kieszeni a puste opakowania zostawia na sklepowych półkach.  Robert W. tłumaczył początkowo, że sprzęt elektroniczny kupił wcześniej, jednak nie miał paragonu by to udowodnić.

Sędziemu uchylono immunitet, został zawieszony i obniżono mu pensję. Prokuratura Krajowa  postawiła mu zarzut kradzieży,  grozi mu do 5 lat więzienia. Aktem oskarżenia została objęta też żona sędziego,  Ewa W. Akt oskarzenia wpłynął do wałbrzyskiego Sądu Rejonowego. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno