Będą biegać z mapą po Świdnicy i okolicach
Świdnica stanie się centrum Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Już 22 i 23 wrześniaprawie 500 pasjonatów biegania z mapą zmierzy się w rywalizacji sportowej na terenie gminy Świdnica, w Bystrzycy Górnej i Złotym Lesie.
Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters rozegrane zostaną na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach. Na wszystkich startujących czekają mapy stworzone przez zespół doświadczonych kartografów, niebanalne trasy poprowadzone przez malownicze tereny Przedgórza Sudeckiego oraz wspaniała atmosfera podczas zawodów. 
 
W programie znalazły się również imprezy towarzyszące, czyli bieg sprinterski w Parku Harcerskim w Świdnicy oraz bieg na dystansie średnim w miejscowości Złoty Las. Mistrzostwa Miasta Świdnicy odbędą się 22 września.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych.
 
 
- Biuro zawodów znajdować się będzie w sąsiedztwie bosmanatu nad zalewem Witoszówka, czynne będzie od godz. 15.00. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godz. 16.00. Przygotowano do wyboru 4 kategorie tras o zróżnicowanej długości i poziomie technicznym. Zachęcam więc serdecznie świdniczan do zapisów na stronie: https://goo.gl/forms/XQXNO0gfKg2Rtzz43 - mówi Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
 
A już 18 września w Parku Młodzieżowym odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na Orientację. To kolejny element programu „Orientuj się w Świdnicy”. Wydarzenie to można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski, jak i Miasta Świdnicy. 
 
Ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się 22 września o godz. 18.30 na stadionie miejskim w Świdnicy. 
 
foto i info: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno