Pszczoły zamieszkają na dachu Teatru Dramatycznego

Wiosną w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu zamieszkają pszczoły. Pięć uli zostanie umieszczonych na dachach teatru.

 
Dyrekcja Teatru Dramatycznego od dawna chciała zagospodarować Skwer Szaniawskiego. Początkowo pojawił się pomysł postawienia tam popiersia Szaniawskiego lub innego postumentu, jednak zrezygnowano z niego. 
 
- Podczas burzy mózgów zrodził się pomysł, który nie jest całkowicie nowy, ale jest nowy w Wałbrzychu. Nie ma tutaj miejskich uli. Konsultowaliśmy pomysł z pszczelarzami i od nich wiemy, że były jakieś przymiarki, ale nie zakończyły się żadnym konkretem. Zapytaliśmy, czy postawienie na naszych płaskich dachach pięciu uli byłoby możliwe, okazało się, że tak – mówi dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz. 
 
Roślinność, która jest w promieniu dwóch kilometrów od budynków teatru jest wystarczająco atrakcyjna dla pszczół. Wiosną ule zostaną umieszczone na dachach teatru, mają się nimi profesjonalnie zająć wałbrzyscy pszczelarze. Owoce tej współpracy będą mogli ocenić widzowie, którzy latem przyszłego roku będą mogli słodzić miodem napoje w teatralnej kawiarni. 

 

red
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno