Menu

Pszczoły zamieszkają na dachu Teatru Dramatycznego

Wiosną w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu zamieszkają pszczoły. Pięć uli zostanie umieszczonych na dachach teatru.

Pszczoły zamieszkają na dachu Teatru Dramatycznego
 
Dyrekcja Teatru Dramatycznego od dawna chciała zagospodarować Skwer Szaniawskiego. Początkowo pojawił się pomysł postawienia tam popiersia Szaniawskiego lub innego postumentu, jednak zrezygnowano z niego. 
 
- Podczas burzy mózgów zrodził się pomysł, który nie jest całkowicie nowy, ale jest nowy w Wałbrzychu. Nie ma tutaj miejskich uli. Konsultowaliśmy pomysł z pszczelarzami i od nich wiemy, że były jakieś przymiarki, ale nie zakończyły się żadnym konkretem. Zapytaliśmy, czy postawienie na naszych płaskich dachach pięciu uli byłoby możliwe, okazało się, że tak – mówi dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz. 
 
Roślinność, która jest w promieniu dwóch kilometrów od budynków teatru jest wystarczająco atrakcyjna dla pszczół. Wiosną ule zostaną umieszczone na dachach teatru, mają się nimi profesjonalnie zająć wałbrzyscy pszczelarze. Owoce tej współpracy będą mogli ocenić widzowie, którzy latem przyszłego roku będą mogli słodzić miodem napoje w teatralnej kawiarni. 

 

red
 
 
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

ule  |   pszczoły  |   teatr  |   Szaniawskiego  |  

Gość Dnia - Mateusz Mykytyszyn

Daisy - Pierwszy wałbrzyski musical (FOTO)

Pierwszy mód z pasieki w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij