Dożynki w Starych Bogaczowicach

Występy taneczne, konkurs na najpiękniejszy wieniec i korowód to stałe elementy dożynek. Nie zabrakło ich i w tym roku w Starych Bogaczowicach. 

- Konkurs na wieniec dożynkowy. W tym roku nie byłem w komisji, ale komisja przyznała pierwsze miejsce wieńcowi od nas z gminy. Cieszymy się z tego powodu. Był ładny, więc podwójnie się cieszymy. - mówi wójt gminy Stare Bogaczowice, Mirosław Lech. 
 
Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Jak w tym roku wyglądały plony?
 
- W tym roku pomimo to, że aura nie sprzyjała (było dość sucho), nie były złe w naszej gminie, gdzie ta susza dała się we znaki. Gospodarze składają wnioski do gminy o rekompensatę, ale w większości nie było źle. Rozmawiałem z rolnikami - są dość dobre plony, więc nie mogą narzekać.  - mówi wójt gminy Stare Bogaczowice, Mirosław Lech.
 
Podczas dożynek nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Można było zobaczyć m.in. pokazy teakwondo, dobrze zjeść i posłuchać ludowej muzyki. 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno