Problemy z sygnalizacja świetlną
Już od kilku dni w Wałbrzychu nie działają na skrzyżowaniach zegary pokazujące kierowcom ile czasu zostało do zmiany światła. Wyłączana jest też okresowo sygnalizacja świetlna.  Co jest tego przyczyną?
Jak informuje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu w związku z prowadzeniem prac wdrożeniowych Systemu ITS na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną  mogą następować wyłączenia sygnalizacji na czas prowadzenia robót związanych z wymianą: sterowników sygnalizacji świetlnej. Prace mogą trwać nawet do dwóch tygodni. 
 
W tej chwili wdrażane są nowe programy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Do czasu osiągnięcia możliwości pracy w inteligentnym systemie SCATS t.j. podłączeniu wszystkich urządzeń do centrum sterowania i uruchomieniu komunikacji pomiędzy centrum i urządzeniami terenowymi, na skrzyżowaniach realizowane będą programy tymczasowe, które nie są optymalizowane pod kątem koordynacji pomiędzy skrzyżowaniami. Niektóre skrzyżowania w okresie wdrażania ze względu na konieczność podłączenia nowych detektorów mogą pracować w trybie tzw. „stałoczasowym” – nie zależnym od ruchu. 
 
Prace związane z wdrożeniem systemu ITS zakończą się w listopadzie.

adm
foto: pixabay


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno