Wjeżdżali samochodami do sklepu (VIDEO)

Wjeżdżali samochodem do sklepu i okradali go - policjanci zatrzymali już gang włamywaczy którzy okradali sklepy w pasie przygranicznym na Dolnym Sląsku. 

Używali samochodu jako narzędzia do włamania, wyważając nim drzwi wejściowe i wjeżdżając do środka. Na cel brali głównie markety spożywczo - przemysłowe jednej z ogólnopolskich sieci, zlokalizowane w małych miejscowościach, położonych w pasie przygranicznym z Niemcami. Mimo, że wszystko trwało zaledwie kilka minut, wpadli w ręce dolnośląskich policjantów, którzy rozpracowali grupę przestępczą. Podejrzani, którzy usłyszeli zarzuty, zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.
 
Zatrzymano 3 osoby, dwóch mężczyzn i kobietę, mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, w wieku od 19 do 39 lat. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, to właśnie 19 – latka kierowała gangiem włamywaczy.
 
Grupa działała na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Na cel brali głównie markety spożywczo - przemysłowe, włamali się też do sklepu sieci ogólnopolskiej ze sprzętem rtv i gospodarstwa domowego.
 
Grupa działała w godzinach nocnych. Jako narzędzi do włamania używali młotów i  samochodu,  wyważając nim drzwi wejściowe i wjeżdżając do środka. Kierowca zostawał w aucie, a pozostali kradli towar. Łupem sprawców padły telefony komórkowe, telewizory oraz alkohol i papierosy. Wszystko trwało zaledwie kilka minut.
 
Policjanci udowodnili zatrzymanym, co najmniej 7 tego typu przestępstw. Do włamań doszło na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Łączna wartość skradzionego towaru, to kwota nie mniejsza niż 80 tys. złotych. Straty jednak są większe, ponieważ sprawcy, aby wejść do sklepu wybijali szyby.
 
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące włamań i kradzieży mienia, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. 37 – latek, na podstawie zebranego materiału usłyszał też zarzut udzielania narkotyków. Wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące.
 

Jeden z podejrzanych był już w wieżeiniach w Polsce i NIemczech. Policja w dalszym ciągu bada wszystkie okoliczności przestępczego procederu, w tym to, czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. 

 


adm
foto i video : Dolnośląska Policja

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno