Otwarto Dom Wczasów Dziecięcych w Sokołowsku
„Sanatoria Dolnośląskie” wzmacniają swoją pozycję na rynku. Tym razem spółka stawia na ofertę kierowaną do dzieci.
Spółka zdecydowała się na otwarcie - Domu Wczasów Dziecięcych „Odrodzenie” w Sokołowsku. Celem jest opieka i wychowanie dzieci i młodzieży uczących się poza miejscem stałego zamieszkania. Placówka została wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych i podlega Kuratorowi Oświaty we Wrocławiu.
 
 
Dom Wczasów Dziecięcych zapewnia warunki do edukacji i celów prozdrowotnych. „Odrodzenie” chce kształcić w sferze ekologicznej, regionalnej i profilaktycznej. Stawia także na aktywne formy wypoczynku w zależności od potrzeb i predyspozycji dzieci. Wychowankowie mają do wyboru między innymi programy turystyczne, multimedialne i ruchowe.
 
 
Na terenie Domu Wczasów Dziecięcych „Odrodzenie” można też spędzić czas wolny. Obiekt wyposażony jest m.in. w sprzęt audiowizualny, gry oraz tablety. Do dyspozycji wychowanków jest sala wielofunkcyjna, w której odbywają się ćwiczenia gimnastyczne, nauka Nordic-Walking, czy dyskoteki. Na terenie ośrodka jest boisko i plac zabaw wraz z tyrolką. Do dyspozycji wychowanków jest również wiata grillowa.
 
 
- Ogromnym atutem ośrodka jest jego położenie sprzyjające organizacji różnego rodzaju wycieczek oraz zajęć plenerowych propagujących ekologię i dbanie o środowisko naturalne. Lokalny mikroklimat sprzyja poprawie zdrowia wychowanków oraz ich kondycji psychofizycznej - podkreśla prezes zarządu spółki – Barbara Grzegorczyk.  
 
 
red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno