Aktywizują mieszkańców Szczawna-Zdroju

Mieszkańcy Szczawna -Zdroju zjedli razem śniadanie z działaczami Stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. Spotkanie miało na celu wspólną integrację, aktywizację  i omówienie problemów jakie trapią mieszkańców. 

Działacze stowarzyszenia rozpoczęli rozmowy z mieszkańcami spacerami historycznymi. Teraz idą krok dalej. Zapraszają mieszkańców na śniadania, podwieczorki i kolacje, przypominając jednocześnie zasługi poszczególnych patronów szczawieńskich ulic. Spotkania są formą podziękowania mieszkańcom za ich zaangażowanie w działanie stowarzyszenia.  
 
- Znowu dowiedzieliśmy się paru fajnych rzeczy. Spotkaliśmy szczęśliwych ludzi, ale i tych, którzy mają swoje problemy. Wiemy, że na Równoległej trzeba wymienić lampy. Tego dowiedzieliśmy się kiedy jedliśmy wspólnie śniadanie. Takich spotkań będzie więcej. Widać, że mieszkańcy Szczawna-Zdroju potrzebują rozmawiać. - mówi prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno -Zdrój i kandydat na burmistrza, Arkadiusz Czocher. 
 
Do tej pory swoje święta ulic, dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia Kocham Szczawno Zdrój  mieli już Mieszkańcy Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Mickiewicza oraz Słowackiego. Spotkania odbyły się również na ulicach Solickiej, Równoległej, Zacisze i Okrężnej. 
 
- Ulica Równoległa jest moim miejscem zamieszkania. Bardzo kocham tutaj wspaniałych ludzi, sąsiadów. Jest to dla mnie bardzo ważne miejsce, ponieważ związane jest ze mną i moim życiem. - mówi mieszkanka Szczawna-Zdroju, Agnieszka Wilk. 
 
- Dzisiaj spotykamy się z mieszkańcami ulicy Solickiej, Równoległej, Zacisze, Okrężnej. Chcemy porozmawiać z sąsiadami, przedstawić co zrobiło stowarzyszenie przez ostatnie miesiące. Częs to prosiliśmy o podpisy, składaliśmy różne petycje, przychodzili do nas ludzie. Dziś się odwdzięczamy się tym, że oni do nas przychodzą, a my ich częstujemy śniadaniem. - mówi członek Stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój, Piotr Cugowski. 
 
Kolejna kolacja przygotowana będzie w najbliższą sobotę na ulicy Obrońców Westerplatte.
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno