PiS już szykuje się do kampanii samorządowej

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przygotowania do kampanii samorządowej. Michał Dworczyk spotkał się z działaczami lokalnych komitetów. W nadchodzących wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość chce wystawić swojego kandydata na burmistrza, wójta lub prezydenta w każdej gminie okręgu wałbrzyskiego.

Wyświetl galerię 1/6

Na początku marca kierownictwo PiS powołało Wojewódzkie Zespoły Samorządowe, które odpowiedzialne będą za przygotowanie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych w 2018 roku.

W okręgu wałbrzyskim koordynatorem przygotowań został Michał Dworczyk - od 2015 poseł okręgu wałbrzyskiego. Zadaniem Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego będzie ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz kandydatów do rad powiatów, miast i gmin oraz opiniowanie kandydatów do sejmików województw. Ponadto nowa wyborcza struktura Prawa i Sprawiedliwości ma za zadanie stworzenie wojewódzkiego programu samorządowego dla województwa oraz poszczególnych powiatów i gmin, a także przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów.

Michał Dworczyk w minioną sobotę spotkał się komitetami PiS działającymi w gminach Dzierżoniów, Piława Górna, Niemcza, Łagiewniki, Nowa Ruda, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Walim, Boguszów Gorce, Szczawno-Zdrój i Wałbrzych. Na spotkaniach poruszano między innymi kwestie propozycji programowych dla poszczególnych gmin i powiatów.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

wb

foto:użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno