Nową drogą do Czech za 5 lat

Przetarg na budowę 32 km trasy S3 został rozstrzygnięty - informuje portal money.pl. Dwa tunele, 700-metrowe estakady i 3 węzły powstaną na południowym odcinku S3 z Bolkowa do Lubawki. Ekspresowe połączenie z granicą z Czechami ma być gotowe w 2023 roku.

 

Jak podaje money.pl, przetarg na budowę odcinka trasy S3 między Bolkowem a przejściem granicznym w Lubawce został rozstrzygnięty przez wrocławski oddział GDDKiA. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum PORR S.A oraz spółka MOSTY ŁÓDŹ S.A.

 

Cała droga ma mieć łączną długość 32 kilometrów. Jednak inwestycja została podzielona na dwa zadania. Odcinek Bolków - Kamienna Góra, który liczył będzie 16,1 km ma wybudować PORR S.A. Koszt to ponad 1,5 mld zł - podaje money.pl.

 

 

Drugim odcinkiem jest 15,3-kilometrowa droga między węzłem Kamienna Góra Północ, a do Lubawką. Tu prace prowadzić będzie spóła MOSTY ŁÓDŹ. Ten fragment S3 kosztował będzie blisko 880 mln zł.

 

 

Jak informuje GDDiA, na tej trasie wybudowane zostaną m.in: 3 węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe oraz Lubawka, szereg obiektów inżynierskich w tym estakad po ok. 700 m oraz dwa tunele drogowe po około 2300 m i 320 m.
 
Jak informuje money.pl, budowa będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj" i potrwa najprawdopodobniej do 2023 roku.
 
red
foto:użyczone:money.pl/GDDiK
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno