Remont de Gaulle'a zakończony

14 miesięcy trwał remont ulicy de Gaulle'a. Inwestycja pochłonęła 18 milionów złotych. 

 

 
Jak tłumaczy prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, remont ulicy de Gaulle'a był koniecznością. To jedna z najbardziej ruchliwych ulic w naszym mieście, dziennie przejeżdża tędy około 30 tysięcy samochodów. Świadczy o tym choćby to, jak gigantyczne korki tworzyły się, gdy częściowo zamknięto tę ulicę na czas remontu. 
 
- Przebudowa tej drogi i jej jakość miała ogromne znacznie dla całego systemu komunikacyjnego nie tylko w Wałbrzychu, ale w tej części Dolnego Śląska - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – Ważne jest też to, że jednocześnie otworzyliśmy supernowoczesną ścieżkę rowerową. Jest tu nowoczesne oświetlenie, ciąg dla pieszych zabezpieczony barierkami, nowe ławki, stojaki i poidełko. To tradycyjna trasa biegających i jeżdżących rowerem.
 
 
Remont samej ulicy de Gaulle'a to zaledwie cząstka całego remontu. Ogromnego nakładu sił i środków wymagały prace związane z przebudową wiaduktu.
 
- To ogromny obiekt inżynieryjny, którego skalę widać, gdy spoglądamy na niego od spodu – mówi prezydent Wałbrzycha – Bardzo ważna budowa za nami, przepraszamy kierowców za utrudnienia i dziękujemy za cierpliwość. 
 
 
Koszt inwestycji to około 18 milionów złotych. Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury wyniosło 5 milionów złotych.

 

wb
foto:P.Tokarski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno