Dobiega końca remont Filharmonii Sudeckiej

Dobiega końca remont Filharmonii Sudeckiej. Koszt inwestycji to 13 milionów 700 tysięcy złotych. Melomani będą mogli zobaczyć i usłyszeć efekty już 12 października.

 
Remont Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu trwał ponad rok. W tym czasie koncerty odbywały się w kościołach i salach na terenie Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju, między innymi w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czy Teatrze Zdrojowym. Akustyczną warstwą przedsięwzięcia zajmował się specjalista w tej dziedzinie – Piotr Kozłowski, który uczestniczył w remoncie sali koncertowej od samego początku.
 
- Trwają odbiory techniczne wszystkich branż. W tej chwili trwa strojenie sali koncertowej. Czwarty i ostatni etap strojenia to jest strojenie z publicznością, żeby zobaczyć jak reaguje wtedy sala na dźwięk i co możemy zrobić żeby go ulepszyć - mówi dyrektor Filharmonii Sudeckiej Elżbieta Łaganowska.
 
Dużą zmianą jest przede wszystkim przywrócenie balkonu. Dzięki niemu widownia sali koncertowej zyska dodatkowe miejsca, będzie ich teraz około 400. Dużym udogodnieniem jest zapadnia na instrumenty – wałbrzyska sala będzie jedyną z takim wyposażeniem w całym województwie. By ją zamontować, konieczne było pogłębianie fundamentu. Zwiększy się także liczba toalet.
 
- Sala koncertowa zostanie zmieniona w bardzo dużym zakresie, pierwsze co rzuca się w oczy to jest balkon. Pod balkonem jest nowe pomieszczenie, reżyserka. Tam będą realizatorzy dźwięku i oświetlenia - tłumaczy Elżbieta Łaganowska.
 
Nowy wygląd zyskały także pokoje administracyjne, które odświeżono i zakupiono nowe wyposażenie. Niespodziewanie okazało się, że trzeba także wymienić fotele. Poprzednie nie spełniały wymogów przeciwpożarowych. 
 
Koszt inwestycji to 13 milionów 700 tysięcy złotych. To środki z Unii Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno