Kolejny etap usuwania azbestu zakończony

Zakończyła się realizację zadania  pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Głuszyca”- informuje burmistrz Roman Głód. Zadaniem objęto 9 obiektów, w tym budynki mieszkalne i gospodarcze znajdujące się w Głuszycy, w Głuszycy Górnej, w Grzmiącej, w Łomnicy i  w Kolach. W efekcie unieszkodliwiono odpady niebezpieczne zawierające azbest w ilości 61, 01 Mg. 

Łączny koszt zadania wyniósł 32.997,72 zł. Gmina Głuszyca pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 28.048, 06 zł (85% wartości zadania). Wkład własny mieszkańców wyniósł 4 949, 66 zł (15% wartości zadania). 
 
Warto dodać, że w latach 2016-2018 Gmina Głuszyca dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z WFOŚiGW usunęła 91,31 ton azbestu. Łączna realizacji zadania związanego z usuwaniem azbestu z terenu wynosi 48.377 zł. 
 
opr.plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno