Menu

Tutaj już sportu nie będzie

Nasi widzowie pytają jaki los czeka dawną halę sportową przy Placu Teatralnym. Okolica została pięknie zrewitalizowana ale zapomniany obiekt może za kilka lat stać się antywizytówką tego miejsca.

Tutaj już sportu nie będzie
Jeszcze kilka lat temu odbywały się tu zawody sportowe i imprezy kulturalne. Niestety obiekt musiał zostać zamknięty.
 
- Od kilku lat z powodów bezpieczeństwa, BHP oraz zmieniająch się przepisów przeciwpożarowych obiekt ten nie pełni już żadnych funkcji sportowych. Wydaje się, że takich funkcji nie będzie mógł już pełnić bo budynek jest przestarzały - informuje rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu Arkadiusz Grudzień.
 
Taki widok to już przeszłośc - fot. archiwum WTV
 
Budynek nie jest jednak całkowicie opuszczony. Pełni obecnie funkcję magazynową.
 
- Został on nieodpłatnie użyczony Teatrowi Dramatycznemu, który wykorzystuje go jako magazyn na przykład dla swoich dekoracji do spektakli - mówi Arkadiusz Grudzień.
 
 
 
Jakiś czas temu pojawiła się firma, która chciała odkupić obiekt i przeznaczyć na cele okołosportowe ale transakcja ostatecznie nie doszła do skutku. Jak zapewnia rzecznik ratusza miasto nie jest zainteresowane remontem sali sportowej ponieważ obecnie nie ma takiego zapotrzebowania.
 
- Zostało wybudowanych w mieście kilka obiektów sportowych, nie tylko Aqua Zdrój. W sposób znaczący wyremontowaliśmy sale sportowe na przykład przy szkole nr 26. Przypominam, że obiekt, który pełnił dawniej funkcję głównej sali sportowej czyli dawna hala OSiR a obecnie Hala Wałbrzyskich Mistrzów jest również gruntownie wyremontowana. Ma nowe wnętrze, nowy parkiet, nowoczesne zaplecze. Przeprowadzono termomodernizację a w dawnej części biurowej mieści się obecnie bursa. Naszym zdaniem wykorzystywanie mniejszej sali sportowej przy Pl. Teatralnym nie miałoby uzasadnienia - twierdzi Grudzień.
 
 
Przypominamy, że nieopodal omawianej sali, przy ul. Małej mieściła się dawna miejska kryta pływalnia. Niestety obiekt popadł w całkowitą ruinę. Czy za kilka lub kilkanaście lat ten sam los spotka pobliską halę sportową?
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sala  |   gimnastyczna  |   plac teatralny  |   opuszczona  |   sport  |   magazyn  |  

Walki w oktagonie już w piątek w Aqua Zdroju

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Boks: Michał Leśniak powalczy o pas

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij