Świebodzice znowu rozśpiewane

Do wspólnego śpiewania świebodziczan nie trzeba długo namawiać. Na pierwszym Patriotycznym Śpiewaniu zapełniła się cała sala. Mieszkańcy chętnie śpiewali w grupie, ale nie zabrakło też spontanicznych występów solowych.

Pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek, 17 września, w Miejskim Domu Kultury. 
Wydarzenie jest elementem obchodzonej przez cały rok 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wspólne śpiewanie przyszli mieszkańcy, radni, członkowie różnych organizacji i środowisk. Byli też młodzi ludzie, a pieśni patriotyczne w ich wykonaniu były szczególnie wzruszające. 
 
- Bardzo dziękuję, że przybyło tylu mieszkańców, to wydarzenie to doskonała okazja nie tylko do uczczenia rocznicy, ale do spotkania, integracji środowisk, pokoleń – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
 
Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, były też solowe popisy uczniów z 3 i 4 oraz Przedszkole nr 2. Wszystkich wspomagały dzielnie nasze seniorki ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z wielkiego zamiłowania do śpiewu.
 
Absolutnym „hitem” był występ 94-letniej pani Janiny, która wraz z córką zaśpiewała mało znaną pieśń „Bitwa pod Racławicami”. 
 
 
info i foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno