Buzek i Szełemej o Unii Europejskiej

O tym jak regiony i miasta skorzystały z obecności w UE i  jakie wyzwania przed nimi stoją - na te tematy rozmawiano podczas konferencji  „Unia Europejska – Samorząd – Demokracja – Przedsiębiorczość” na Uniwersytecie Wrocławskim. W konferencji uczestniczyli europosłowie, marszałkowie województw oraz prezydenci miast, w tym prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gościem honorowym konferencji był Jerzy Buzek, były Premier RP i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W trakcie spotkania rozmawiano o tym, jak rozwijają się dzięki Unii Europejskiej polskie regiony i jakie wyzwania jeszcze przed nimi stoją.

 


Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dyskutował w panelu „Samorządy i Unia Europejska. Jak regiony i miasta skorzystały z obecności w UE, jakie wyzwania przed nimi stoją?”. Podczas panelu opowiadał o konkretnych inwestycjach, jakie dzięki funduszom unijnym zostały zrealizowane w Wałbrzychu i Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
- Bez tych środków nasze miasto nie wyglądałoby tak, jak dzisiaj. Fundusze unijne pozwoliły na remonty i budowę wielu ulic, rozpoczęcie procesu rewitalizacji dzielnic Wałbrzycha, stworzenie nowoczesnego systemu komunikacji miejskiej, budowę nowych mieszkań komunalnych, termomodernizację i rozpoczęcie walki z niską emisją – podsumował Roman Szełemej.

 

 

opr.plr

foto: użyczone / UM w Wałbrzychu
 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno