Zniszczone plakaty wyborcze w Szczawnie

Zniszczono plakaty wyborcze kandydatki na burmistrza Szczawna-Zdroju Aleksandry Tobis. Sprawa została zgłoszona policji. - Być może był to mieszkaniec Szczawna, którego mam nadzieję przekonać do tego, żeby jednak oddał na mnie swój głos – mówi Aleksandra Tobis.

 
Plakaty wyborcze kandydatki na burmistrza Szczawna-Zdroju zostały zniszczone w nocy z 22 na 23 września. Jak tłumaczy Aleksandra Tobis zdewastowano plakaty przy ul. Mickiewicza, Słowackiego i Łączyńskiego.
 
- Jestem bardzo zasmucona, że poziom debaty publicznej w Szczawnie osiągnął taki niski poziom. Jest mi po ludzku przykro. Mimo iż banery innych kandydatów, sąsiadujące z moimi, nie zostały zniszczone, to głęboko wierzę, że liderzy komitetów wyborczych nie mieli z tym nic wspólnego. Tym bardziej, że deklarują na swoich materiałach wyborczych uczciwość. Biorąc pod uwagę charakter tych zniszczeń, przypuszczam, że sprawcą jest jedna osoba i być może jest to mieszkaniec Szczawna, którego mam nadzieję przekonać do tego, żeby jednak oddał na mnie swój głos – mówi Aleksandra Tobis.
 
Jak informuje rzecznik wałbrzyskiej policji Marcin Świeży, funkcjonariusze przyjęli już zgłoszenie w tej sprawie i prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy. Policja przestrzega, że każdy czyn tego typu będzie surowo karany.
 
Z informacji, które uzyskaliśmy od Aleksandry Tobis wynika, że nie będzie ona wymieniała zniszczonych plakatów wyborczych. Pieniądze, które mogłaby przeznaczyć na ten cel, zdecydowała się przekazać na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.
 

 

 

red

foto:użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno