600 mieszkań powstanie na nowym osiedlu

Około 600 mieszkań na znaleźć się na nowym osiedlu, które ma powstać przy ul. Piasta na Białym Kamieniu. Dostępna jest już wizualizacja osiedla. 

- Proponujemy tam zbudowanie osiedla, które roboczo nazwaliśmy „Osiedlem Pod Chełmcem. Budynki mają charakter dopasowany do otoczenia. Okolica jest piękna, bo jest to właściwie podnóże Chełmca. Nie jest to osiedle bardzo ścieśnione, inne niż na ulicy Husarskiej. Zakładamy, że będziemy w stanie zbudować to osiedle w ciągu 3 lat. -  mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Budynki na nowym osiedlu mają być 5 kondygnacyjne i będą wyposażone w windy. 
Budowa osiedla wiąże się z przebudową ulicy Piasta lub ze zbudowaniem nowej drogi. 
 
- Pan prezydent przekazał bardzo cenną informację dla mieszkańców. Nowe osiedle pod Chełmcem. Tak się składa, że jestem szefem dzielnicy Białego Kamienia. Przychodzą mieszkańcy młodsi i seniorzy i dopytują się, w którym miejscu to będzie. Jest przepiękny teren. Wizualizacja, która była przedstawiona została przyjęta jednogłośnie. Młodzie ludzie nie mogą się doczekać, kiedy ta budowa ruszy. - mówi radny, Ryszard Nowak. 
 
red
foto: UM Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno