Menu

II LO ma już 70 lat

Pierwszy dzwonek po wojnie zabrzmiał tu dokładnie 12 września 1948 roku. Od tego momentu tworzy się historia szkoły znanej dziś jako II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.

II LO ma już 70 lat
W ciągu 70 lat mury II LO opuściło dokładnie 7977 absolwentów. Kilkuset z nich powróciło w miniony weekend by świętować jubileusz. Nie zabrakło także znamienitych gości a wśród nich znalazła się m.in. wicemarszałek województwa Iwona Krawczyk, która podkreślała, że jako była dyrektor innej szkoły wie jak ciężką pracę musi wkładać kadra by utrzymać placówkę na tak wysokim poziomie.
 
 
Wśród gości znaleźli się także doskonale znani wałbrzyszanom i nie tylko absolwencji tej szkoły - były wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak czy Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Właściwie mam z tą szkołą same miłe skojarzenia. Jeśli coś w życiu wiem i rozumiem to wyniosłem to właśnie z tego liceum przede wszystkim dzięki ludziom, który mnie tu kształtowali. Tu nigdy nie było w sensie edukacyjnym łatwo. Nie brakowało trudnych wyzwań, dyscypliny i ciągłego oczekiwania intensywnej pracy i sprawdzianów ale przecież życie jest jednym wielkim sprawdzianem - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Prezydent podkreślał, że miasto jest bardzo dumne z takiego liceum. A z czego dumna może być sama szkoła?
 
- Przede wszystkim z uczniów i absolwentów, którzy odnoszą lub odnoślili sukcesy w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych i jak było widać także w działalności artystycznej. Od kilku lat mamy niesamowity zespół De Podkówczers, wspaniałą grupę teatralną. Młodzież z naszego liceum nie tylko intelektualnie stoi na wysokości zadania ale także od strony duchowej, artystycznej - mówi dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu Robert Wróbel.
 
 
 
Szkolny jubileusz połaczony był ze zjazdem absolwentów. Była to okazja do ponownego spotkania dawnych kolegów ze szkolnej ławki a nawet emerytowanych nauczycieli. Po części oficjalnej impreza przeniosła się do Zamku Książ, gdzie wszyscy bawili się do rana podczas Balu Absolwenta.
 
 
plr
foto:  P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (3 października 2018 11:31)
Chodziłam do tego liceum za czasów dyr.Krupianki :) Miło wspominam ten czas :)

Dodaj komentarz

75-lecie II Liceum Ogólnokształcącego

Złoty jubileusz Zamku Książ

Gość Dnia - Aleksandra Sznel

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij