Prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej w Świdnicy

Koalicja Obywatelska (PO i .Nowoczesna) wystawia w Świdnicy wspólne listy w nadchodzących wyborach. Koalicja zdecydowała się poprzeć obecną prezydent Świdnicy - Beatę Moskal-Słaniewską, która startuje z własnego komitetu.

 

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska o utrzymanie fotela prezydenta Świdnicy będzie starała się startując z własnego komitetu. Otrzymała oficjalne poparcie Koalicji Obywatelskiej (PO i .Nowoczesna).
 
- Bardzo się cieszę, że jest wśród nas pani prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Mamy okazję fantastycznie współpracować od lat. Jest ogromna wałbrzyska wdzięczność wobec Świdnicy oraz duma, że Świdnica jest taka piękna i ma tylu wspaniałych ludzi. Pani prezydent dała Świdnicy wspaniały impuls i bardzo chcę wspierać to, by pani Moskal-Słaniewska wygrała wybory i Świdnica dalej mogła się tak wspaniale rozwijać -mówi poseł Tomasz Siemoniak.
 
 
- Podjęliśmy decyzję, że listy SLD wystawiamy do powiatu i do województwa, natomiast w mieście tworzymy komitet wyborczy pod moim nazwiskiem, co pozwoliło rozszerzyć formułę i zaprosić osoby, które nie chcą identyfikować się z żadnym szyldem politycznym. Dzięki temu na naszych listach są wspaniali ludzi, wiele lat związani z samorządem - mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska
 
Jak tłumaczył szef struktur PO na Dolnym Śląsku, Jarosław Duda, najważniejsze jest to, by zbudować silną ekipę ludzi, którzy choć różnią się, to chcą współpracować i wyznają podobne wartości.
 
- Jesteśmy otwarci na wszelkie dobre pomysłu, ale przede wszystkim na ludzi. Chciałem podziękować za to, że wśród członków .Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, którzy startują w tych wyborach, są z nami ci, którzy są aktywni i chcą funkcjonować w naszym obszarze programowym. Stawiamy na współpracę. Jestem przekonany, że z tą ekipą, tu w Świdnicy, osiągniemy sukces – mówi szef struktur PO na Dolnym Śląsku, Jarosław Duda.
 
 
- Po raz pierwszy stanęliśmy do wyborów parlamentarnych trzy lata temu, przez ten czas uczyliśmy się jako nowa partia na scenie politycznej. Wiele rzeczy udało nam się zaobserwować, przez ostatnie tygodnie udało nam się zbudować koalicję z bardziej doświadczoną partią PO. Chcemy wziąć udział w tych wyborach i odnieść sukces - tłumaczy wiceprzewodniczący zarządu regionu .Nowoczesnej na Dolny Śląsk, Wojciech Rut
 
Podczas konferencji zostali przedstawieni kandydaci na radnych sejmiku, rady miejskiej w Świdnicy i rady powiatu.
 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno