Nowoczesne metody leczenia raka piersi w Wałbrzychu

Młodzi chirurdzy przyjechali do Wałbrzycha by obserwować najlepszych specjalistów w swoim fachu. W szpitalu im. A. Sokołowskiego zorganizowano warsztaty onkoplastycznego leczenia raka piersi.

 
Młodzi chirurdzy przyjechali do Wałbrzycha na warsztaty onkoplastycznego leczenia raka piersi. Gościem specjalnym dziesiątego już sympozjum w Wałbrzychu był światowej klasy specjalista kierownik Kliniki Chorób Kobiecych i Położnictwa oraz Breast Unit w HELIOS Klinikum Bad Saarow dr Marek Budner.
 
- W tym roku organizujemy już po raz dziesiąty w Wałbrzychu sympozjum i warsztaty onkoplastycznego leczenia raka piersi. To są warsztaty poświęcone nowoczesnemu leczeniu nowotworów piersi. Uczymy jak operować pacjentki z nowotworami piersi tak, by nie amputować gruczołu piersiowego - mówi ordynator oddziału chirurgii onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu Paweł Pyka.
 
 
Co zmieniło się chirurgii onkologicznej piersi na przestrzeni ostatnich lat?
 
- Wszystko jest uwarunkowane finansami. W 2006 roku warunki były bardzo proste, teraz mamy najnowocześniejszy sprzęt, taki  jak w całej zachodniej Europie. To umożliwia nam prowadzenie onkoplastyki piersi. Wcześniej trzeba było przeprowadzać amputację piersi, bo nie było odpowiednich zasobów technicznych - mówi kierownik Kliniki Chorób Kobiecych i Położnictwa oraz Breast Unit w HELIOS Klinikum Bad Saarow, dr Marek Budner.
 
Warsztaty są prowadzone w wałbrzyskim szpitalu, który może pochwalić się najlepszymi specjalistami i bardzo dobrym zapleczem technicznym.
 
- Od 2006 roku zacząłem regularnie przyjeżdżać do Polski i szkolić młodych kolegów. Postawiłem punkt ciężkości na to, by wychować młodych chirurgów. Przez te lata okazało się, że ta generacja jest tak dobrze wyszkolona, że uczy już kolejne pokolenia. Jest ich kilkunastu, wśród nich dr Paweł Pyka - dr Marek Budner.
 
Jak podkreśla dr Marek Budner sposoby leczenia raka piersi są coraz bardziej nowoczesne – rak piersi staje się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. 
 
 
więcej zdjęć - kliknij tutaj
 
W.Blicharz
WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno