Zyska uderza w Szełemeja

Minister sportu i turystyki Witold Bańka w Wałbrzychu. Podczas konferencji zorganizowanej przez Ireneusza Zyskę, padły obietnice dotyczące odbudowy stadionu na Nowym Mieście i zarzuty wobec obecnego prezydenta Romana Szełemeja.

Ireneusz Zyska składa kolejne deklaracje. Tym razem, po obietnicy budowy 5 tysięcy mieszkań, deklarował odbudowę stadionu na Nowym Mieście. Ireneusz Zyska zarzucił też prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, że nie wykorzystał rządowych środków i dotąd nie zrealizował tej inwestycji.
 
- W kadencji kiedy obejmę rządy jako prezydent Wałbrzycha deklaruję wałbrzyszanom, że ten stadion zostanie przebudowany. Będzie to nowoczesny stadion lekkoatletyczny z boiskiem do piłki nożnej. Chciałbym, żeby to miejsce tętniło życiem - mówi kandydat na prezydenta Wałbrzycha Ireneusz Zyska - W przeciwieństwie do obecnego włodarza Wałbrzycha, który miał wielką szansę, 3 lata temu otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu, 16 milionów, którą oddał z powrotem. Nieudolność i brak zaangażowania.
 
Asystent prezydenta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień przedstawił stanowisko władz Wałbrzycha w tej sprawie. "W czerwcu 2015 r. złożono wniosek o dofinansowanie. Całkowita kwota projektu to znacznie ponad 51 milionów zł, kwota o jaką
wnioskowano do Ministerstwa Sportu i Turystyki to prawie 19 milionów zł, zaś przyznana kwota to 11 milionów, okazała się ona zbyt niska by można było rozpocząć modernizację. W maju 2017 roku Gmina Wałbrzych zwróciła się z prośbą o przesunięcie środków na lata 2018 i późniejsze, jednak Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wyraziło na to zgody".
 
 
Obecny na konferencji Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nie odniósł się do słów posła Zyski i odbudowy wałbrzyskiego stadionu.
 
- Inwestycja w infrastrukturę sportową, w sport dzieci i młodzieży, jest jednym z głównym priorytetów rządów Prawa i Sprawiedliwości pana premiera Mateusza Morawieckiego. Przekazaliśmy i przekazujemy spore środki właśnie na dofinansowanie infrastruktury sportowej. W latach 2016-2018 była to kwota około 100 milionów złotych - minister sportu i turystyki Witold Bańka.
 
Dlaczego środków, o których mówi minister Witold Bańka, nie otrzymał Wałbrzych? Wniosek Gminy Wałbrzycha na remonty sal gimnastycznych „Sportowa Polska" złożony w marcu do dziś nie został rozpatrzony. Dwukrotnie złożono do ministerstwa wniosek o dofinansowanie budowy lodowiska. Pierwszy – jak informuje asystent prezydenta - „został odrzucony bez podania racjonalnego uzasadnienia. W marcu tego roku ponowiono wniosek do MSiT na ten cel, do wczoraj nie otrzymano z ministerstwa żadnej odpowiedzi".
 
Na te pytania niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, minister nie znalazł czasu dla dziennikarzy, którzy chcieli zadać mu kilka pytań. Minister miał jednak czas na robienie sobie zdjęć z radnymi PiS.
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno