Filharmonia Sudecka już po remoncie

Odremontowana sala Filharmonii Sudeckiej już 12 października wypełni się dźwiękami. Została całkowicie przeprojektowana akustycznie i powinna spełnić oczekiwania wszystkich miłośników muzyki. 

Remont filharmonii to koszt blisko 14mln zł. Oprócz najważniejszej zmiany, czyli brzmienia, sala zmieniła się także architektonicznie. Przywrócono balkon i zwiększono liczbę miejsc. 
 
- Filharmonia otwiera swoje podwoje 12 października i od tej pory właściwie już jesteśmy w siedzibie. Następny koncert 19 października. W październiku jesteśmy w tzw. „filmówce”, to jest nasz stały miesięczny repertuar. Zapraszamy wszystkich do nowej, przebudowanej, zmodernizowanej  filharmonii. - mówi dyrektor Filharmonii Sudeckiej, Elżbieta Łaganowska. 
 
Obecnie trwają próby przy pełnej sali. Sala wymaga ostatecznego dostrojenia. Przeprowadzane są pomiary akustyczne. 
 
- Zaprosiliśmy do udziału szkoły średnie. Chodzi o wypełnienie sali i zbadanie, jak sala akustycznie reaguje wtedy, kiedy jest na sali publiczność. W tej chwili są próby akustyczne z orkiestrą, poprzednio była pusta sala, więc etapami zbliżamy się do końca strojenia. - mówi dyrektor Filharmonii Sudeckiej, Elżbieta Łaganowska. 
 
Za adaptację akustyczną Filharmonii Sudeckiej odpowiada pracownia dr Piotra Kozłowskiego z Wrocławia, mająca w swoim dorobku adaptację takich miejsc jak Teatr Wielki w Poznaniu, Hala Stulecia we Wrocławiu, czy Opery na zamku w Szczecinie. 
 
 - Najpierw powstał projekt akustyczny. Pracownia akustyczna dr Piotra Kozłowskiego  pracowała z nami już na etapie przedprojektowym. Jest bardzo mało pracowni, które działają przy akustyce sal. Szczególnie sal koncertowych, nagraniowych. Sal, które służą do wypowiedzi artystycznych. Więc jest to jedna z nielicznych pracowni. - mówi dyrektor Filharmonii Sudeckiej, Elżbieta Łaganowska. 
 
Pierwszy koncert już 12 października. Zaprezentowana zostanie muzyka z filmów takich, jak Gwiezdne Wojny i Star Trek. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno