Kamery na skrzyżowaniach

Na niektórych wałbrzyskich skrzyżowaniach pojawiły się kamery. Jest to część Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem (ITS). Jak wpłynie to na komunikację? Spytaliśmy w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. 

- Cały program ITS oparty jest na kilku filarach. Przede wszystkim mówimy o sygnalizacjach świetlnych, które będą działały w układzie automatycznym, w układzie akomodacji (zliczania pojazdów i dostosowywania cykli). W tej chwili mogę przeprosić, że dalej trwają prace. Skrzyżowania działają w układzie stałoczasowym. Niestety to potrwa jeszcze około 2 tygodni. Za dwa tygodnie będziemy odczuwali znacząco poprawę jeśli chodzi o skrzyżowania. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta,  Bogusław Rogiński. 
 
Oprócz kamer śledzących ruch, pojawią się też tzw. „kamery prewencyjne” czyli monitorujące bezpieczeństwo w mieście. 
 
- Oprócz kamer, które będą pracowały w systemie akomodacji, będą również kamery, które będą strzegły bezpieczeństwa. Te wszystkie kamery będą podłączone do centrum sterowania ruchem. Operator będzie na bieżąco śledził obrazy. Oprócz tego, program ma inteligentne funkcję tzn. wychwytuje zdarzenia. W sumie tych kamer będzie kilkadziesiąt i żeby na bieżąco mogło je obsługiwać kilka osób, będzie program, który będzie zgłaszał nadzwyczajne sytuacje. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta,  Bogusław Rogiński.
 
Inteligenty System Sterowania Ruchem powinien być wprowadzony do końca października. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno