Dworzec Główny PKP zostanie wyremontowany

Prezes Zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński zapowiada remont Dworca Głównego PKP w Wałbrzychu. Inwestycja ma być gotowa za 16 miesięcy i kosztować 16 milionów złotych.

 

PKP chce wyremontować 200 dworców w całej Polsce, wśród nich znalazł się także wałbrzyski Dworzec Główny. 
 
- To nie jest mówienie, że mamy zamiar to zrobić, ani że mamy to w dalekosiężnych planach. Mówimy o tym, że te czynności zostały już rozpoczęte - mówi prezes zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński.
 
Prace projektowe zostały już niemal wykonane, budowa ma ruszyć na początku 2019 roku. Obiekt jest pod ochroną konserwatora zabytków, więc historyczny wygląd tego budynku musi zostać zachowany. Wyremontowany zostanie także parking przed dworcem.
 
- Na dworzec wrócą kasy kolejowe, wróci miejsce do odpoczynku dla podróżnych, znajdzie się niewielki punkt gastronomiczny, w którym będzie można wypić kawę, herbatę, zjeść posiłek - mówi Krzysztof Mamiński – Zmianie ulegnie także teren przydworcowy, będzie tu zintegrowany węzeł komunikacyjny. Będzie tu parking dla większej niż dotychczas liczby samochodów, a myślę, że w niedalekiej przyszłości będzie można także pozostawić samochód elektryczny i skorzystać ze stacji doładowania, które produkuje zakład kolejowy. Pierwsze takie stacje pojawią się na Śląsku. Będzie można taniej skorzystać z możliwości naładowania samochodu, jeśli skorzystamy z usług PKP, bo będzie to program kompleksowy.
 
Dworzec będzie także przystosowany do obsługi niepełnosprawnych pasażerów. 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno