Wałbrzyskie żłobki i przedszkola są pełne

Wałbrzyskie żłobki i przedszkola są pełne. - Wszystkie miejsca są już zajęte,a lista oczekujących na wolne miejsce jest bardzo długa – mówi kierownik biura edukacji i wychowania UM w Wałbrzychu Anna Elżbieciak- Stec.

Co z miejscami w wałbrzyskich żłobkach? Ilu chętnych pozostaje na liście rezerwowej?
 
- Dysponujemy sześcioma żłobkami na terenie miasta. Mamy w nich 375 miejsc. Wszystkie miejsca są już zajęte,a lista oczekujących na wolne miejsce jest bardzo długa. To około 150 dzieci – mówi kierownik biura edukacji i wychowania UM w Wałbrzychu Anna Elżbieciak- Stec.
 
Nieco lepiej jest w przypadku przedszkoli, choć i tu miejsc brak. Sytuacja ma się jednak poprawić. W przyszłym roku ma powstać zespół szkolno-przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 21 na wałbrzyskim Podzamczu i w PSP nr 37 na Piaskowej Górze. Pojawią się tu miejsca dla około 150 dzieci. 
 
-Jeżeli chodzi o przedszkola, to dysponujemy 753, wszystkie są zajęte, ale lista rezerwowa nie jest już tak długa – mówi Anna Elżbieciak- Stec.
 
Jak tłumaczy  Anna Elżbieciak- Stec, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którym nie udało się zapisać swoich dzieci do żłobka, władze miasta budują nowy żłobek przy ul. Truskawieckiej. Będzie on gotowy na początku grudnia, będzie tu 65 miejsc dla maluchów.
 
Wdrażany jest też projekt unijny, który ma zwiększyć liczbę miejsc w wałbrzyskich żłobkach o 125 miejsc. Realizacja projektu również została przyspieszona z czerwca w przyszłym roku na grudzień tego roku. 
 
wb
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno