Zmodernizowali stację diagnostyczną

Około 200 uczniów będzie mogło skorzystać ze zmodernizowanej stacji diagnostycznej pojazdów w Zespole Szkół Nr 5 w Wałbrzychu. Młodzi mechanicy powinni mieć powody do zadowolenia, gdyż w regionie znajduje się tylko 5 takich stacji. 

- Nasza linia diagnostyczna kosztowała ponad 70 tys zł. Były to działania podejmowane od roku i dzisiaj możemy powiedzieć, że zostały uwieńczone sukcesem wielu podmiotów – szkoły, gminy Wałbrzych, Pana prezydenta, wydziału edukacji i rady miejskiej Wałbrzycha. - mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 5, Iwona Hnatiuk. 
 
Ze stacji skorzystają m.in. uczniowie takich kierunków jak mechanik pojazdów samochodowych, i elektromechanik. 
 
Stacja czekała na modernizację od dłuższego czasu, funkcjonuje już od 24 lat. 
 
- Ta linia nie była najnowocześniejsza. W tej chwili jest ona zmodernizowana tak, jak i cała stacja. Jest to sprzęt najnowszy. Zależało nam na tym, by uczniowie uczyli się na najnowocześniejszym sprzęcie wysokiej klasy.  - mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 5, Iwona Hnatiuk. 
 
- Na dzień dzisiejszy z tego, co ja się orientuję i mam rozeznanie – Nikt nie posiada urządzenia tej generacji, które my w tej chwili posiadamy. Jest to Certus 3 – urządzenie polskiej produkcji. Jest to urządzenie tak wykonane i tak wyposażone, że jeżeli (a głośno się o tym mówi) po 2020 roku będzie obowiązek pomiaru wyników z badania technicznego i przesyłania do Cepiku, to ta stacja jest do tego przygotowana. - mówi kierownik zespołu pracowni, Zygmunt Rakoczy. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno