Rodzina króla Juliana zamieszka w wałbrzyskiej palmiarni
Trwają prace remontowe w wałbrzyskiej palmiarni. Już w przyszłym roku mają tu zamieszkać lemury.
 
Remont palmiarni jest częścią polsko-czeskiego projektu „Z Tropiku do Tropiku. Na polsko-czeskim pograniczu”, który zakłada remont szklarni w wałbrzyskiej palmiarni i sprowadzenie do niej nowych lokatorów, a także uatrakcyjnienie ścieżki dla zwiedzających w zoo w Dvur Kralove w Czechach. 
 
Wspominaliśmy niedawno o pawiu albinosie, którego mogą podziwiać zwiedzający. Niebawem w palmiarni zamieszkają kolejne zwierzęta – lemury.
 
- Gminie Wałbrzych udało się pozyskać prawie 600 tysięcy euro dofinansowania. Cały projekt to jest ponad milion 700 tysięcy euro. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona dla czeskiego zoo - mówi rzecznik Zamku Książ Mateusz Mykytyszyn.
 
W tej chwili wałbrzyska palmiarnia jest przygotowywana do zimy.
 
- Zostało już zdjęte szkło ze szklarni pomocniczych, które nie były użytkowane. Projekt zakłada wyremontowanie sześciu szklarni, które praktycznie od lat 70-tych były wyłączone z eksploatacji. W jednej z nich powstanie wybieg dla lemurów, a także salki lekcyjne gdzie będziemy mogli uczyć młodych ludzi jak pielęgnować rośliny – wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn.
 
Prace mają zakończyć się w maju przyszłego roku. Lemury przyjadą do Wałbrzycha prawdopodobnie w lipcu.
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno