Żył z włamań do samochodów

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł 24-latek, w którego mieszkaniu znaleziono narkotyki i kradzione przedmioty. Funkcjonariusze udowodnili mu też kilkakrotne włamanie się do samochodów na terenie Wałbrzycha i Bielawy.

 
W mieszkaniu 24-latka znaleziono metamfetaminę, skradziony portfel, w którym było 1400 złotych, dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa, dowód rejestracyjny od quada oraz telefon komórkowy.
 
Mundurowi ustalili, że niemal wszystkie przedmioty pochodzą z włamania do samochodu ciężarowego, do której doszło przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Sprawca wybił szybę w pojeździe, zerwał zamek zabezpieczający schowek i ukradł ukryte tam przedmioty oraz 3,5 tysiąca złotych i 900 funtów brytyjskich.
 
 
Mundurowi udowodnili 24-latkowi także kradzieże z włamaniami do kolejnych dwóch samochodów. 1 października mężczyzna wybił szybę w innym samochodzie zaparkowanym także przy ul. Długiej w Wałbrzychu i ukradł z niego tablet oraz saszetkę, w której były dokumenty i portfel, w którym było 400 złotych, a 24 sierpnia włamał się do samochodu w Bielawie. Ukradł wówczas telefon komórkowy i 1100 złotych.
 
Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. 24-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 
wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno