Zieloni w drodze do sejmiku
Partia Zieloni zaprezentowała kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z regionu wałbrzyskiego. Swój program opierają głównie o kwestie proekologiczne.
 
Na czele Partii Zieloni stoją Marek Kossakowski i Małgorzata Tracz, która kandyduje w wyborach na prezydenta Wrocławia. Główne hasło, którym chcą przekonać do siebie wyborców brzmi "Odetchnij Polsko".
 
- Odetchnij zarówno od smogu jak i od kłótni politycznych. Zależy nam na realizacji konkretnego programu. Nasze główne postulaty to walka o czyste powietrze, większą ilość zieleni, racjonalną gospodarkę odpadami, dobrostan zwierząt i prawa kobiet. To także kwestie społeczne jak większa liczba połączeń kolejowych i autobusowych pomiędzy gminami - mówi przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz.
 
Na liście Partii Zieloni do sejmiku w okręgu nr 3 obejmującym miasto Wałbrzych i powiaty dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki znaleźli się: Małgorzata Beślerzewska, Janusz Sołtysik, Mariola Fanselow, Maciej Mazurkiewicz i Sylwia Osojca-Kozłowska.
 
- Startuję do sejmiku z przesłaniemżeby realizować każdy z punktów naszego programu ale przede wszystkim chcę skoncentrować się na zrównoważonym rozwoju, nie tylko gospodarczym i społecznym ale na niwelowaniu różnic między północą i południem Dolnego Śląska - mówi wałbrzyszanka Małgorzata Beślerzewska.
 
- Moje główne zadania, na których chcę skupić uwagę to poprawa jakości życia mieszkańców regionu. Zająć się sprawami, które dotyczą nas bezpośrednio, czyli edukacja, zdrowie, jakość życia zawodowego i społecznego - mówi Mariola Fanselow, również kandydatka z Wałbrzycha.
 
- Zależy mi na tym aby wartości kulturowe i przyrodnicze ziemi kłodzkiej zachować w niezmienionej postaci i promować je. Chcę też aby mieszkańcy żyli lepiej bo to przepiękne miejsce by tu żyć i pracować ale warunki nie są najlepsze i chcemy to poprawić - mówi Janusz Sołtysik, kandydat z Kłodzka.
 
Zieloni nazywają siebie alternatywą pomiędzy obozami politycznymi. 21 października okaże się czy mieszkańcy docenią ich proekologiczne i prozdrowotne postulaty.
 
plr
foto: uzyczone / Partia Zieloni
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno