Czy powstanie Motopark i ścianka wspinaczkowa ?

Motopark i ścianka wspinaczkowa to dwa niezrealizowane dotąd projekty wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego. Czy powstaną? Jakie projekty są w tej chwili w trakcie realizacji?

 
Trwają prace związane z przebudową schroniska dla zwierząt. Na jakim etapie jest realizacja tego projektu?
 
- Wywiązujemy się z naszych obietnic wobec mieszkańców, większość projektów albo zostało już zrealizowanych, albo jest w trakcie. Jednym z najważniejszych, które są w tej chwili w realizacji jest schronisko dla psów i zakup samochodu. Już wkrótce będziemy znali jego dostawcę oraz rozpoczniemy budowę wybiegu oraz klatek dla psów – mówi asystent prezydenta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień.
 
Motopark to jeden z większych projektów, którego nie udało się dotąd zrealizować. Termin był wielokrotnie przesuwany, w tej chwili już wiadomo, że projekt nie powstanie. Dlaczego?
 
- Naszą największą bolączką jest projekt Motoparku, który nie powstał z przyczyn obiektywnych i od nas niezależnych. Wałbrzych jest otoczony różnego rodzaju obszarami chronionymi i ze względów środowiskowych, przynajmniej na chwilę obecną, nie mamy możliwości budowy tego obiektu – mówi Arkadiusz Grudzień.
 
Budowa ścianki wspinaczkowej to kolejny duży projekt, który dotąd nie został zrealizowany. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym przypadku trudności uda się pokonać i budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.
 
- Drugim projektem, na który czekają mieszkańcy i nasi partnerzy jest ścianka wspinaczkowa. Mam dobre wiadomości, jesteśmy przygotowani pod względem formalnym do tego, aby zrealizować ten projekt. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy rozpoczniemy procedurę wyłaniania wykonawcy tego projektu – tłumaczy asystent prezydenta Wałbrzycha.
 
Jak przyznaje Arkadiusz Grudzień, największą przeszkodą przy realizacji mniejszych projektów są trudności z wyłonieniem wykonawcy. To powód, dla którego najczęściej opóźniają się terminy realizacji inwestycji.
 
Dodatkowa trudność to wzrastające ceny materiałów budowlanych i usług, dlatego zwykle cena realizacji inwestycji jest wyższa, niż zakłada się na etapie projektowania. Dobra wiadomość jest jednak taka, że kolejna edycja budżetu partycypacyjnego odbędzie się – szczegóły są ustalane.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno