Jakie są plany Kukiz 15 w Wałbrzychu?

29 kandydatów do rady miejskiej w Wałbrzychu i 9 do sejmiku wojewódzkiego wystawia stowarzyszenie Kukiz 15. Jakie są plany stowarzyszenia i co nie podoba się działaczom w obecnej ordynacji wyborczej?

- Mamy wizję dla Wałbrzycha, chcielibyśmy zrobić szereg zmian. Pierwszą zmianą jest tzw. transparentność – chcielibyśmy, aby wszystkie stanowiska urzędów i instytucji gminnych, miejskich i państwowych obsadzane były w trybie konkursów, a nie tak jak teraz jest, czyli w trybie znajomości. Prezydent typuje osoby do spółek, a najczęściej są to radni. Nigdy nie będą głosować przeciwko niemu, a wręcz przeciwnie będą przyklaskiwali.  - mówi kandydat Kukiz 15 do sejmiku wojewódzkiego, Jerzy Piotrowski. 
 
 
Działacze stowarzyszenia podkreślają, że nie są partią i nie podbierają subwencji. 
 
- Nie bierzemy żadnych subwencji, dlatego nasza reklama na terenie Wałbrzycha jest bardzo ograniczona. Proszę zauważyć, że jesteśmy normalnie pracującymi ludźmi. Nie mamy takich potężnych dochodów, jak niektórzy radni i członkowie partii, które startują.  - mówi kandydat Kukiz 15 do sejmiku wojewódzkiego, Jerzy Piotrowski. 
 
Kandydat Kukiz 15, Jerzy Piotrowski chce, by mieszkańcy każdej dzielnicy Wałbrzycha byli traktowani jednakowo. Nie podaje jednak konkretnych rozwiązań. 
 
- Dla mnie oczywiste jest, że inwestowanie Szełemeja z wykorzystaniem funduszu termomodernizacji na Podzamczu, gdzie są wspólnoty, jest zasadniczym błędem. Jedyną rzecz jaką powinien zrobić, to zlikwidować biedę. Jest szereg osób biednych, wykluczonych. Część społeczeństwa Wałbrzycha jest wykluczone po zamknięciu kopalni. 30 tyś ludzi nagle znalazło się na bruku. Ci ludzie często nie płacą czynszu, mieszkają w kamienicach, które urągają poczuciu godności. Myślę, że każda dzielnica powinna być traktowana równoprawnie. - mówi kandydat Kukiz 15 do sejmiku wojewódzkiego, Jerzy Piotrowski.

Jak to zronić? Tego Piotrowski nie potrafił powiedzieć. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno