Wałbrzyscy policjanci skazani

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zakaz wykonywania zawodu policjanta przez 3 lata-i 1000 zł.  grzywny - to wyrok jaki zapadł przed wałbrzyskim sądem w sprawie dwóch policjantów, którzy wywieźli bezdomnego mężczyznę do lasu.  Mężczyzna zmarł.

 

Do tragedii doszło 10 marca,  58-letni Czesław Cz. siedział przed jednym z bloków i trząsł się z zimna, poinformowano straż miejską . Strażnicy byli jednak zajęci interwencjami i sprawę przekazano policji. Policjanci, Paweł F. i Martin S. zabrali mężćzyznę do radiowozu,  jednak gdy go wieźli mieli dostać zgłoszenie o kolejnej interwencji. Jak ustaliła prokuratura, policjanci zostawili mężczyznę w lesie, a gdy wrócili po niego po trzech godzinach, mężczyzna już nie żył. Jak wykazała sekcja zwłok, mężczyzna zmarł z wychłodzenia. 

Policjanci odpowiadali za nieumyślne spowodowanie śmierci, jednak  sąd zmienił kwalifikacje czynu i ostatcznie policjanci skazani zostali za nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jak mówił sędzia Bartosz Szeremeta z Sądu Rejonowego w Wałbrzychu:  materiał dowodowy nie pozwala na przypisanie ich działaniu wystąpienia skutku w postaci zgonu. 


Wyrok to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i zakaz wykonywania zawodu policjanta przez trzy lata oraz 1000 złotych grzywny.  Wyrok nie jest prawomocny. 

adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno