Nielegalny tytoń i narkotyki

Przewoziła samochodem nielegalny tytoń, a w torebce miała ukryte narkotyki. 30-latka została zatrzymana przez policję. 

 

Policjanci ustalili, że 30-letnia mieszkanka będzie wracałą z Wałbrzycha do domu w Głuszycy z nielegalnym tytoniem. Po godzinie 21:00 mundurowi zatrzymali ją w Głuszycy. 
W bagażniku i na tylnej kanapie samochodu policjanci wraz z celnikami znaleźli 76 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowane zostały na blisko 113 tysięcy złotych. 
 
Podczas kontroli policjanci znaleźli w torebce kobiety metamfetaminę, z której można było wuzyskać ponad 200 porcji handlowych narkotyku.
 
30-letnia głuszyczanka stanie teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych kobiecie grozi do 10 lat więzienia,  a za posiadanie nielegalnego tytoniu wysoka grzywna.

opr. kama
foto: KMP Wałbrzych

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno