Klasa A: punkt Czarnych w Bolesławicach
W meczu IX kolejki A-klasy Darbor Bolesławice zremisował z Czarnymi Wałbrzych 2:2. W pierwszej połowie to goście byli stroną przeważającą, co udokumentowali golem Mateusza Kasprzyka. W drugiej połowie odmienieni rywale za sprawą dwóch trafień Mateusza Kołodzieja błyskawicznie objęli prowadzenie, jednak nasi zdołali odpowiedzieć golem Przemysława Rudnickiego i podział punktów stał się faktem.
Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, a lepsze okazje do zdobycia gola mieli Czarni. Już w 15 minucie Przemysław Rudnicki zagrał długą piłkę do Mateusza Kasprzyka, a ten przyjął futbolówkę, wpadł w pole karne i mimo asysty dwóch obrońców umieścił ją pod poprzeczką bramki Michała Wiśniowskiego. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 0:2, gdy Kamil Szarek zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Fiszera, ten minął Wiśniowskiego, ale wybiegł za bardzo do boku i nie mogąc już strzelić podał niecelnie. W 30 minucie Łukasz Misiak przedarł się lewą stroną i podał na długi słupek do Kasprzyka, jednak Wiśniowski obronił uderzenie pomocnika Czarnych. W 38 minucie wałbrzyszanie mieli kolejną dobrą okazję do zdobycia gola. Rudnicki popisał się efektownym rajdem i wyszedł na czystą pozycję, jednak atakowany przez Mateusza Sobela strzelił za lekko, a sędzia mimo protestów gości nie dopatrzył się przewinienia i piłka wylądowała w rękach Wiśniowskiego. Bramkarz Darboru był wyróżniającą się postacią w swoim zespole kilkukrotnie ratując go przed utratą gola, ale jego koledzy spisywali się dużo gorzej i nie byli w stanie stworzyć sobie żadnej sytuacji do zdobycia bramki – w rezultacie na półmetku zasłużenie przegrywali 0:1.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z dużą większą dawką energii i już w 47 minucie doprowadzili do wyrównania. Mariusz Morąg dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka mijając obrońców trafiła na dugi słupek do Mateusza Kołodzieja, który z bliska skierował ją do siatki. Trzy minuty później Dawid Sobel zagrał do Kołodzieja, a ten przebiegł 20 metrów i precyzyjnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku zdobywając swojego drugiego gola. W 59 minucie Krystian Dopieralski uderzeniem z rzutu wolnego z przeszło 35 metrów sprawdził czujność Patryka Mosiora, który wybił piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach w dobrych sytuacjach w polu karnym znajdowali się Dawid Chrebela i Morąg, ale brakowało im precyzji. Niewykorzystane przez gospodarzy okazje zemściły się w 70 minucie, kiedy to Misiak dośrodkował z rzutu wolnego, Fiszer zgrał piłkę głową, a Rudnicki z bliska wpakował ją do siatki. W 74 i 79 minucie dwukrotnie po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Czarnych, ale Kołodziej dwa razy w dobrej sytuacji spudłował z bliska. W 83 minucie drugą źółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Tomasz Misiurka i Darbor musiał sobie radzić w „10”. Niestety, w drugiej połowie wałbrzyszanie mieli wyraźne problemy z kreowaniem okazji do zdobycia gola i nie zmieniła tego nawet przewaga liczebna gości, którzy musieli się zadowolić podziałem punktów z niżej notowanym Darborem.

Klasa A
IX kolejka
Darbor Bolesławice – Czarni Wałbrzych 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Kasprzyk (15), 1:1 Mateusz Kołodziej (47), 2:1 Mateusz Kołodziej (50), 2:2 Przemysław Rudnicki (70)
Czarni: Mosior, Sęk (53 Arski), Kumor, Zawadzki, Nowicki, Misiak, P. Rudnicki, Szarek (65 Gołek), Cupiał, Kasprzyk (79 Kacica), Fiszer. Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com