15 mln zł dla PWSZ, Gowin odwiedził uczelnie

Ponad 15 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazano Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. W PWSZ zainaugurowano rok akademicki. W uroczystości, która zbiegła się z 20-leciem uczelni, wziął udział m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Oprócz samej uroczystości, poruszono kwestię tzw. ustawy Gowina 2.0. Dotyczyć ona będzie ograniczenia  samorządności uczelni i zwiększenia władzy rektorskiej.  Ustawa nazywana jest powszechnie „konstytucją dla nauki”. 
 
- W przypadku uczelni zawodowych tych zmian będzie znacznie mniej. Duża część „konstytucji dla nauki” skoncentrowana jest przede wszystkim na reformie badań naukowych. Jeżeli chodzi o proces kształcenia, który stanowi zasadniczą misję, zmian będzie znacznie mniej, ale trzeba będzie wprowadzić m.in. nowe regulaminy studiów. - mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.
 
W uroczystości, oprócz Jarosława Gowina wzięli udział m.in. prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, kandydat na prezydenta Ireneusz Zyska i poseł Tomasz Siemoniak . 
Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno