Schronisko dla zwierząt z nową siedzibą

Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt będzie miało nową siedzibę. Rozpoczęcie prac powinno nastąpić w połowie przyszłego roku. Czym spowodowana jest przeprowadzka z dotychczasowej lokalizacji, czyli Podgórza?

- Od przynajmniej kilku lat postulowany był projekt powstania nowego schroniska dla zwierząt. Potrzeby w każdej dziedzinie życia w Wałbrzychu są ogromne i wszyscy o tym wiemy. Przyszedł czas na zrealizowanie tego postulatu. Chciałem powiedzieć, że wraz z nowym dyrektorem nabraliśmy pełnego przekonania, że przyszedł czas na nowy obraz schroniska. Zarówno jeśli chodzi o materialne możliwości, jak i też o sposób, styl, standard. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Przeniesienie schroniska jest spowodowane głównie hałasem i uciążliwością jaką sprawia bliskość schroniska względem budynków mieszkalnych, ale ma na to też wpływ potrzeba zmiany standardów w nim panujących. 
 
- Podjąłem decyzję, aby rozpocząć  w przyszłym roku budowę nowego schroniska, takiego jak chcielibyśmy, by było zawsze. Ta lokalizacja na Podgórzu była trochę przymusowa. Nie wszystkim już odpowiadała. Ponieważ rozmawiam ostatnio częściej z mieszkańcami Podgórza niż normalnie, ta przeprowadzka będzie przez nich bardzo dobrze przyjęta. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Ile zwierząt pomieści nowe schronisko?
 
- Takim maksimum z zachowaniem komfortu dla zwierząt jest 100 psów i około 30, 40 kotów. Myślę, że taka wartość powinna być utrzymana na nowym schronisku. Większa rozbudowa nie ma sensu. Naszym zadaniem jest aktywne poszukiwanie osób do adopcji, więc staramy się aby ta liczba nie była zbyt duża. - mówi dyrektor schroniska, Michał Niewiadomski.
 
Nowa lokalizacja jeszcze nie jest znana. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno