Osiedle loftowe na gruzach Sileny
Na terenie po byłej fabryce Silena w Swiebodzicach powstanie osiedle loftowe  - 250 mieszkań.  Nowy właściciel terenu przedstawił władzom miasta wizualizację terenu. Całość będzie nawiązywać do przemysłowych tradycji miejsca.
 
Sprzedaż Sileny nastąpiła z końcem września. Nowy właściciel zapłacił za 1,8 ha terenu 1,1 mln zł. 
 
- Negocjacje trwały długo, ale jest pozytywny finał. Jest wreszcie realna perspektywa, że z serca miasta zniknie szpecąca ruina, która także stanowiła niebezpieczeństwo, i teren zostanie dobrze zagospodarowany. Mamy przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu i inwestor musi się go trzymać. W planie jest zabudowa mieszkaniowa i usługi, zatem to otwarta droga do budowy przede wszystkim mieszkań, ale także np., restauracji, kawiarni, centrum fitness czy tego rodzaju punktów. - – komentuje burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz. 
 
Inwestor uchylił rąbka tajemnicy. W udostępnionej władzom miasta wizualizacji fragmentu terenu przedstawiono koncepcję osiedla, złożonego z 9 budynków wielorodzinnych w stylu loft, z cegły klinkierowej, szkła i elementów metalowych, nawiązującej do przemysłowej zabudowy Sileny. Będzie to ok. 250 mieszkań. Całość będzie wkomponowana w przestrzeń z zielenią, małą infrastrukturą, niedużym obiektem handlowym, restauracją, kawiarnią, itp. W koncepcji uwzględniono także zabytkowy komin z końca XIX wieku.
 
Inwestycja zaplanowana jest na kilka najbliższych lat, najpierw firma musi uprzątnąć teren.opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno