Gmina zagospodaruje budynek po Gimnazjum nr 4

W budynku po byłym Publicznym Gimnazjum nr 4 powstanie biblioteka i mieszkania. Na potrzeby lokali zostanie zaadaptowana stołówka. Budynek został przeprojektowany, gmina otrzymała dofinansowanie na realizację zadania z Banku Gospodarstwa Krajowego i środków unijnych.

Wyświetl galerię 1/20

Trwa remont i przebudowa byłego Publicznego Gimnazjum nr 4 w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin przy ul. 1 Maja. Powstanie tam nowoczesna biblioteka, siedziba Rady Wspólnoty Samorządowej oraz osiem mieszkań chronionych dla rodzin wielodzietnych.

- Mieszkania chronione to projekt Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który zakłada, że są osoby, którym należy okazywać pomoc dlatego, że sobie w życiu nie radzą. Nie dlatego, że są niepełnosprawni w sensie intelektualnym, ale nie są to osoby na tyle sprawne społecznie, że mogą żyć samodzielnie. Nad mieszkaniami chronionymi i osobami, które w nich mieszkają czuwa personel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Kolejne mieszkania komunalne dla rodzin wielodzietnych mają powstać przy ul. Przywodnej. W planach jest stworzenie tam 18 dużych mieszkań.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

W.Blicharz

foto:K.Żarkowski

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno