Irena Raszka wydała tomik bajek
Wałbrzyszanka Irena Raszka otrzymała wsparcie od wielu osób, skorzystała też ze stypendium prezydenta Wałbrzycha i udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy bajek dla dzieci. 
 
Irena Raszka – pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – wydała tomik „Baje, bajki – rymowanki” i niebawem rozpocznie prezentowanie swojego dzieła w przedszkolach, szkołach i bibliotekach Wałbrzycha oraz naszego regionu.
 
 
Irena Raszka w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu pracuje od blisko 19 lat. Pisze teksty dla dorosłych, ale jej pasją jest także sprawianie przyjemności najmłodszym. Dzięki zebranym funduszom wydała 500 sztuk swojej książki, w której znajdują się 23 bajki, bajeczki i rymowanki. Na wybranych stronach dzieci mogą zilustrować przeczytane wiersze.
 
- Wierszyki pisane są prostym, zrozumiałym językiem dla dzieci. Nie trzeba się domyślać czego dotyczą i co autor chciał powiedzieć. Zawierają wstęp, akcję i zakończenie z morałem. Każdy zarówno maluch jak i człowiek dojrzały zrozumie sens i znajdzie w niej coś dla siebie. Wierszyki są przepięknie ilustrowane ręcznie wykonanymi obrazkami przez moją bratową Marię Raszka. Są to ilustracje bardzo kolorowe, wesołe i takie cukierkowo słodkie - mówi Irena Raszka.
 
 
Wałbrzyszanka blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem.  Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy. 
 
 
Już niebawem Irena Raszka, wraz z aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Angeliką Cegielską, wyruszą na spotykania z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, gdzie prezentować będą dzieciom najnowsze dzieło autorki. 
 
wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno