Zebrali prawie 15 tys. dla Uzdrowiska

Ponad 700 osób Zakochanych w Szczawnie-Zdroju  wpłaciło swój 1 % z podatków na rzecz odbudowy spalonego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.

To efekt akcji, którą zaraz po pożarze zabytkowego obiektu przeprowadzili działacze stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój we współpracy z Fundacją Merkury z Wałbrzycha. Teraz Urząd Skarbowy wysłał stosowne zestawienia wpłat. Łącznie darczyńcy przekazali na ten cel w ramach zbiórki prawie 15 000 złotych.

Przypomnijmy. Ogień strawił zabytek w marcu 2018 roku. To bardzo ważny i strategiczny obiekt dla funkcjonowania nie tylko należącej do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, spółki Uzdrowisko Szczawno- Jedlina SA, ale także gminy uzdrowiskowej. Właśnie z tego powodu działacze stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój zdecydowali się na uruchomienie zbiórki pieniędzy, które mają wspomagać proces odbudowy i wyposażenia spalonego obiektu.

 

Mimo kończącego się w tamtym czasie okresu rozliczenia podatników z fiskusem stowarzyszenie Kocham Szczawno-Zdrój  rozpoczęło kampanię wpłacania jednego procenta z dochodu, właśnie na odbudowę zabytku po pożarze.

 

- Nawiązaliśmy współpracę z fundacją Merkury z Wałbrzycha, która ma możliwość zbierania jednego procentu z podatku i poprosiliśmy o współpracę w tym zakresie. Ale największą pracę związaną z rozsyłaniem próśb wykonali członkowie stowarzyszania, za co bardzo im dziękuje - komentuje Arkadiusz Czocher, prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój.

 

I właśnie ta praca przyniosła wymierne efekty, bo na prośbę odpowiedziało siedemset osób.

 

- Od 2004 roku zbieramy jeden procent w naszej fundacji, ale to pierwszy tego typu przypadek, kiedy to wpłaciło na jeden cel aż 700 osób - tłumaczy prezes fundacji Merkury Waldemar Weihs.

 

Dzięki tak sprawnej akcji udało się zebrać dokładnie 14 900 złotych.

 

- Nie możemy tej kwoty przelać bezpośrednio spółce zarządzającej uzdrowiskiem, ponieważ zakazują tego przepisy. Natomiast możemy za te pieniądze zakupić rzeczy wskazane przez spółkę, które będą niezbędne do jej funkcjonowania po pożarze. Będę kontaktował się z prezesem spółki celem uzgodnienia na co mają pójść te środki finansowe - tłumaczy Weihs.

 

Cała charytatywna akcja po raz kolejny pokazuje jak skuteczni są w działaniu członkowie stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój, którzy na swojej stronie internetowej serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom. Zbiórka 1% na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju będzie prowadzona również w 2019 roku.

 

opr.plr

foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno