Będą nowe miejsca w żłobkach

121mln złotych zostanie przeznaczone na powstanie nowych miejsc w żłobkach i klubach malucha na Dolnym Śląsku. To szansa na powrót do aktywności rodziców dzieci do 3 lat, którzy nie mają pracy, a także wracających po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych.

- Środki przeznaczamy na tworzenie nowych miejsc żłobkowych, tworzenie klubów malucha, czy tez zwiększanie ilości dzieci w już istniejących żłobkach. Finansujemy także koszty zatrudnienia niani. Wszystko po to, by rodzice tych dzieci mogli wrócić na rynek pracy. - mówi dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Ewa Grzebieniak. 
 
Dzięki środkom zakupione zostaną m.in. wózki dziecięce i  tablice interaktywne. Sfinansowane zostaną też zajęcia (dogoterapia, teatrzyki kukiełkowe, robotyka). 
 
- To jest flagowy projekt dla samorządu województwa dolnośląskiego. Środki przeznaczone na godzenie życia zawodowego i prywatnego, są priorytetem dla samorządu województwa dolnośląskiego. Dzisiaj mówimy o 50mln, ale docelowo to będzie 150mln. Dzisiaj mówimy o 33 beneficjentach i 1024 miejscach w żłobkach, bądź klubach malucha. - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Iwona Krawczyk. 
 
Na chwilę obecną wsparciem objętych zostanie 33 beneficjentów. 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno