Niebezpieczne składowisko w Boguszowie?

W Boguszowie-Gorcach znaleziono nielegalne składowisko substancji, które prawdopodobnie są niebezpieczne.  - Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć jaki jest jej skład chemiczny tej substancji. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest ona składowana nielegalnie – tłumaczy burmistrz Boguszowa-Gorc.

Cała sprawa rozpoczęła się w sierpniu, wówczas straż miejska w Boguszowie-Gorcach otrzymała zgłoszenie, że prawdopodobnie na terenie prywatnym przy ul. Dworcowej składowane są substancje niebezpieczne. 
 
- W związku z taką informacją, wszcząłem postępowanie administracyjne w celu ustalenia i ewentualnego wezwania właściciela nieruchomości do usunięcia tychże odpadów. Dzisiaj zostało na miejscu tego zdarzenia określone badanie czy rzeczywiście doszło do składowania jakichś substancji. Miasto wynajęło sprzęt ciężki żeby można było ten teren rozkopać i to sprawdzić. Zostały powiadomione o tym wszystkie niezbędne służby, czyli straż pożarna i policja oraz Inspektor Ochrony Środowiska - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa.
 
 
Już teraz wiadomo, że sprawdzanie terenu było potrzebne. Na miejscu prawdopodobnie znaleziono niebezpieczne substancje. Co to takiego?
 
- Dostałem informację, że na tym terenie składowana jest jakaś substancja. Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć jaki jest jej skład chemiczny i czy stanowi ona zagrożenie. Nie ulega wątpliwości, że jest ona składowana nielegalnie – tłumaczy burmistrz Boguszowa-Gorc.
 
Jak informuje Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej, na miejscu pracowała grupa chemiczno-ekologiczna z tutejszej jednostki. Na ten moment służby nie wiedzą, jaka to substancja. Będziemy informowali o dalszym przebiegu sprawy.
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno