Klasa A: z wiceliderem dobry i remis
Po raz czwarty w obecnym sezonie Czarni Wałbrzych podzielili się punktami z przeciwnikiem remisując tym razem z Herbapolem Stanowice 1:1. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu gości, którzy objęli prowadzenie w 12 minucie po golu Wiktora Makowskiego. Po przerwie wałbrzyszanie odgryźli się wiceliderowi wyrównując za sprawą Łukasza Misiaka i ostatecznie mogli dopisać do swojego dorobku cenny punkt.

Początkowo przewagę miał Herbapol, który już w 9 minucie mógł objąć prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Mykoli Mykytchyna Marcin Stolarz uderzył z bliska głową, ale Patryk Mosior zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później było jednak 0:1. Michał Janiszewski zagrał przed pole karne do Wiktora Makowskiego, a ten strzałem z 18 metrów zaskoczył Mosiora umieszczając futbolówkę w siatce. W 29 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mykytchyna i zgraniu głową przed szansą stanął Janiszewski, ale jego uderzenie z pierwszej piłki obronił golkiper miejscowych. W 36 minucie ponownie Janiszewski mógł zdobyć gola, jednak przymierzył po długim rogu minimalnie obok bramki. W 42 minucie po dośrodkowaniu Janiszewskiego w pole karne świetną okazję miał Stolarz, ale uderzając głową z kilku metrów spudłował. Gospodarze w pierwszej połowie próbowali stwarzać sobie sytuacje do zdobycia gola, ale przychodziło im to ze sporym trudem. Najlepszą wypracował Serhii Slipets, który uderzył z 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Krystian Więcław. Do przerwy Herbapol zasłużenie prowadził z Czarnymi 1:0.

W drugiej połowie wałbrzyszanie zaczęli przejmować inicjatywę i już w 53 minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Piłka trafiła w polu karnym do Mateusza Marosza, a ten minimalnie niecelnie uderzył po długim rogu. W 66 minucie starania Czarnych przyniosły efekt, gdy Damian Osika sfaulował w „16” Łukasza Fiszera i Misiak pewnym strzałem z „jedenastki” doprowadził do wyrównania. W 75 minucie po zagraniu Macieja Zawadzkiego w pole karne Slipets poprawił sobie jeszcze piłkę i uderzył z kilkunastu metrów, ale dobrą interwencją popisał się Więcław. W końcówce uaktywnili się goście, którzy w 83 wypracowali świetną okazję do zdobycia drugiego gola. Po wrzucie z autu Stolarz efektownym strzałem przewrotką próbował pokonać Mosiora, ten jednak zdołał odbić futbolówkę zażegnując niebezpieczeństwo. W doliczonym czasie gry Kamil Lesiński uderzył z linii pola karnego, ale po raz kolejny świetną interwencją popisał się Mosior. Była to ostatnia godna uwagi akcja w tym meczu, który zakończył się remisem 1:1.

Klasa A
X kolejka
Czarni Wałbrzych – Herbapol Stanowice 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wiktor Makowski (12), 1:1 Łukasz Misiak (66)
Czarni: Mosior, Nowicki (20 Marosz), Zawadzki, Kumor, Kula (55 Arski), Misiak, Szarek, Cupiał, Slipets, Kasprzyk, Fiszer. Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com