Klub Seniora otwarty
Miejsce spotkań, integracji, rozwijania pasji, aktywizacji – taka będzie funkcja nowo otwartego Klubu Seniora w Świebodzicach. Adaptacja pomieszczeń kosztowała 400.000 zł. 
Klub mieści się na piętrze pawilonu handlowego na Osiedlu Sudeckim, ale służyć będzie nie tylko mieszkańcom osiedla – całemu miastu.

- Jest to placówka ornat dla każdego mieszkańca, zależy nam oczywiście, by szczególnie korzystali z niej ludzie starsi, mający dużo wolnego czasu. Tu będzie można ten czas spędzić ciekawie, pożytecznie, w kontakcie z drugim człowiekiem – mówi burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

Taki jest właśnie cel uruchomienia placówki – reintegracja społeczna, integracja pokoleniowa, aktywizacja ludzi w starszym wieku. Klub będzie działał codziennie, w wyznaczonych godzinach, plan pracy jest właśnie w opracowaniu.

W Klubie Seniora niebawem pojawi się w pełni wyposażona kuchnia, jest główne pomieszczenie do prowadzenia zajęć, warsztatów, oraz kilka mniejszych.  W budynku zamontowano także windę dla osób mających problem z poruszaniem się.  Opiekę nad klubem przekazana została dla Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”, które na początek zajmie się organizacją zajęć i spotkań. 
 
- Bardzo dziękujemy w imieniu całego środowiska seniorów za utworzenie tego miejsca, bardzo wiele osób na nie czekało. I doczekaliśmy się – cieszyła się Bogumiła Kuliberda, prezes Stowarzyszenia.


 
opr. kat
foto: użyczome


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno