Nowy projekt komunikacji miejskiej
Wkrótce poznamy ostateczne propozycje nowych tras komunikacji miejskiej, z uwzględnieniem sugestii świebodziczan, zgłaszanych w ramach konsultacji społecznych. Miasto przygotowuje nowy projekt tras, które będą obsługiwane przez trzy linie – obecnie jest tylko jedna.
 
Pozwoli na to zakup czwartego autobusu komunikacji miejskiej, który pojawi się w Świebodzicach już w grudniu.  Trzy trasy z kolei umożliwią szybsze dotarcie do wybranego punktu, a mieszkańcy przesiadając się z linii na linię nie będą musieli kupować dodatkowego biletu – bo już został wprowadzony bilet czasowy.

Proponowane zmiany zostały przedstawione do konsultacji społecznych. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi przez ponad miesiąc. Zostały uwzględnione wszystkie uwagi, które mieszkańcy składali odnośnie rozwoju oferty przewozowej komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Po przeanalizowaniu tych uwag największe zmiany to: 
 - linia numer 2 z dzielnicy Ciernie będzie dojeżdżała ul. Wałbrzyską w okolice Szpitala, Cmentarza oraz marketów Biedronka i Tesco,
- całkowicie zostanie zlikwidowany przejazd ul. Metalowców, Skłodowskiej oraz Browarową,
- kurs Ciernie – Pełcznica – Ciernie (wraz z przesiadką tam i z powrotem) powinien trwać nie dłużej niż 80 minut, obecnie to około 90 min (wyliczenie firmy projektującej wskazują na 78 minut).
 
Ponadto rozkłady jazdy będą skoordynowane z rozkładami jazdy pociągów, jak i pozostałymi liniami komunikacji miejskiej. A jedna z linii będzie dojeżdżała do Centrum Przesiadkowego, zlokalizowanego przy dworcu PKP.
 
- Obecnie trwają prace nad zmianą wizualizacji przebiegu poszczególnych linii komunikacji miejskiej oraz nad rozkładami jazdy z uwzględnienie uwag mieszkańców. Gdy zostaną ukończone, to kolejny raz przedstawimy Państwu propozycje przebiegu tras – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. 
 
Opracowania powinny być gotowe w przyszłym tygodniu. Wtedy zostaną ponownie przedstawione mieszkańcom do oceny.

opr. kat
foto: ilustracyjne 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno