Roman Szełemej z rekordowym wynikiem

Roman Szełemej z wynikiem blisko 85%. Jak wynika z nieoficjalnych danych, urzędujący prezydent ma ogromną przewagę nad pozostałymi kandydatami. Ireneusz Zyska zdobył 13% głosów, Bogusława Czupryn 1,45%, a Łukasz Mikołajczyk 0,96%.

 
To rekordowy wynik prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Głosy liczy jeszcze tylko jedna komisja, zwycięstwo urzędującego prezydenta jest już pewne. Prezydent Szełemej pobił swój dotychczasowy wynik, cztery lata temu zdobył 82% głosów.
 
- Trudno ocenić to jako niespodziankę, ale z drugiej strony każde wybory mają w sobie ładunek pewnej niewiadomej. Przede wszystkim chcę podziękować wałbrzyszanom, że poszli do wyborów w większej liczbie niż cztery lata temu, zarówno jeśli chodzi o frekwencję, jak i liczbę oddających głosy, a co za tym idzie liczba bezwzględna oddanych na mnie głosów również jest większa. To jest oczywiste, ogromne zaufanie, poczucie zobowiązania. Trzeba pracować, zmieniać nasze miasto, a praca wykona do tej pory jest oceniana dobrze. Trzeba dalej pracować bez chwili wytchnienia - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Kontrkandydatem Romana Szełemeja w walce o fotel prezydenta był poseł Ireneusz Zyska.  Kandydowali także Bogusława Czupryn i Łukasz Mikołajczyk. Jak Zyska ocenia swój wynik?
 
- Jestem umiarkowanie zadowolony. Chciałbym pogratulować panu Romanowi Szełemejowi znakomitego wyniku. Wierzę w to, że będzie dobrze służył mieszkańcom Wałbrzycha, będzie dobrym prezydentem w następnej kadencji. Ja osobiście liczyłem na trochę wyższy wynik, około 20%. To dla mnie uznanie i duże zobowiązanie, że duża grupa mieszkańców Wałbrzycha na mnie zagłosowała i to zobowiązanie do dalszej dobrej pracy dla Wałbrzycha. Mieszkańcy i miasto są dla mnie najważniejsi - mówi Ireneusz Zyska.
 
- Gratuluję Romanowi Szełemejowi wspaniałego wyniku – mówi Bogusława Czupryn. 
 
Z kandydatem Łukaszem Mikołajczykiem nie udało nam się skontaktować.
 
Trwa jeszcze liczenie głosów, niebawem poznamy skład nowej Rady Miasta Wałbrzycha.
 
wb
foto:pm
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno